Płatki jaglane na mleku z owocami

przez Malwina
Płatki jaglane na mleku
Płatki jaglane na mleku z owocami
Płatki jaglane to moje odkrycie minionej jesieni. Są bardzo delikatne i przyjemne w smaku. Po ugotowaniu na mleku konsystencją przypominają budyń lub kaszę mannę. Doskonale smakują ze świeżymi owocami, sosami lub bakaliami. Niestety nie należą do najtańszych. Początkowo kupowałam płatki jaglane w Auchanie, za które płaciłam niespełna 10 zł za 300-gramowe opakowanie (były to płatki Bio, firmy niestety nie pamiętam). Co, jak co, ale to cena bardzo wysoka, jak na tego typu produkt.
Poszukując tańszych alternatyw trafiłam w sieci na płatki Szczytno (należące do znanej zapewne większości z Was firmy Melvit). Cena tych płatków była o wiele korzystniejsza, jednak jak na złość, nigdzie nie mogłam na nie trafić. Ku mojemu zdziwieniu jakiś czas temu płatki te były dostępne w ofercie Biedronki. 4,49 zł 3,49 zł za 400-gramowe opakowanie to cena jak najbardziej przyzwoita. Dajcie znać, jeśli znacie jakieś sklepy, w których te płatki są dostępne w stałej ofercie. W końcu kiedyś moje zapasy się skończą i trzeba będzie je uzupełnić 🙂
Płatki jaglane śniadanie

 

PŁATKI JAGLANE NA MLEKU Z OWOCAMI
Śniadanie Mistrzów #269

 Składniki (na 1 porcję):

  • 1/3 szklanki płatków jaglanych (3 lekko czubate łyżki; 30 g)
  • szklanka mleka lub napoju roślinnego (250 ml)
  • cukier/ksylitol/erytol do smaku (opcjonalnie)
  • pół łyżeczki ekstraktu z wanilii
  • świeże owoce do podania: truskawki, maliny i inne ulubione
  • płatki migdałów do posypania (można je wcześniej delikatnie podprażyć)
Przygotowanie:
W rondelku umieszczamy mleko i płatki. Doprowadzamy do zagotowania. Gotujemy na małym ogniu przez 3-5 minut. Pod koniec dodajemy niewielką ilość cukru/ksylitolu/erytolu lub innej substancji słodzącej (ewentualnie zupełnie pomijamy słodzenie). Wyłączymy płomień pod rondelkiem, dodajemy do płatków ekstrakt, mieszamy. Jaglankę nakładamy do miseczki, posypujemy świeżymi owocami i płatkami migdałów. Podajemy.

 

Płatki jaglane na mleku przepis
Płatki jaglane na mleku z owocami
Płatki jaglane jak ugotować

Czas przygotowania: 10 minut.

51 komentarzy
0

Podobne posty:

51 komentarzy

Anonimowy 25/04/2015 - 7:42 am

Kupuje w Kauflandzie 😀 z tego co pamiętam to ok.4 zł za paczkę

Odpowiedz
Malwina 26/04/2015 - 8:07 am

Dziękuję za info, akurat Kaufland jest u mnie w mieście, więc będę musiała podskoczyć i zrobić zakupy 🙂

Odpowiedz
Anonimowy 30/05/2015 - 8:45 am

Kupiłam wczoraj płatki SZCZYTNO w SELGROSIE 🙂

Odpowiedz
Króliczek 29/08/2015 - 6:32 pm

Kupiłam 2dni temu w Auchan z Kupca za 3 zł.

Odpowiedz
Anonimowy 02/11/2015 - 4:15 pm

Ja kupiłam płatki firmy "szczytno premium" w Lidlu

Odpowiedz
Anonimowy 06/12/2015 - 8:04 pm

W Lidlu sa bez problemu, niecale 4 zl😊

Odpowiedz
Anonimowy 04/07/2016 - 9:27 am

Delikatesy centrum 😉 3,60 ;D

Odpowiedz
Anonimowy 18/03/2017 - 5:42 pm

Kupiłam dzisiaj w Biedronce 400 gr 3 zł

Odpowiedz
Zuzia 19/05/2017 - 4:31 pm

kupuję 1 kg opakowanie płatków jaglanych firmy Targroch za ok.10 PLN (są na allegro)

Odpowiedz
Magda C. 25/04/2015 - 11:32 am

Pyszne śniadanie 🙂

Odpowiedz
Anonimowy 25/04/2015 - 12:42 pm

Maja te płatki w sklepie Vita natura (nie wiem czy u Ciebie taki jest, w Poznaniu są dwa, mają też sklep online) za 5zł/300g bio. Kupowałam też w Realu, 300 lub 400 g za mniej niż 5zł na pewno. Trzeba się rozejrzeć. W Piotrze i Pawle na pewno też są poniżej 10zł.

Odpowiedz
Malwina 26/04/2015 - 8:11 am

Żadnego z wymienionych przez Ciebie sklepów niestety u mnie nie ma. Wcześniej ktoś wspominał o Kauflandzie, podskoczę tam i zrobię zapasy 🙂

Odpowiedz
Marlena Fornal 12/01/2016 - 12:36 pm

Też kupiłam w Kauflandzie. Leżą zaraz przy kaszach;)

Odpowiedz
Anonimowy 26/08/2016 - 6:51 pm

W Kauflandzie ostatnio przy kaszach pojawiło się wiele różnych zbożowych produktów. W Pszczynie płatki jaglane stoją przy płatkach/musli 🙂

Odpowiedz
Kinga Łucja 25/04/2015 - 1:20 pm

Pysznie wygląda 🙂

Odpowiedz
Sandra 25/04/2015 - 1:43 pm

Ja kupuję z Kupca 200 g za 2.50 zł 🙂 w E. Lecrelc

Odpowiedz
Malwina 26/04/2015 - 8:10 am

Nawet nie wiedziałam, że Kupiec ma płatki w swojej ofercie. Dziękuję za informację 🙂

Odpowiedz
Bo(ro)n Appétit 25/04/2015 - 5:36 pm

Ja kupuję płatki jaglane u nas na Kopcu 🙂 Wiesz na pewno gdzie 😉 Uwielbiam je! W kolejce mam przepis na bloga. Podaję je często z frużeliną lub łyżką dżemu morelowego.

Odpowiedz
Anonimowy 25/04/2015 - 8:53 pm

U mnie w Biedronce są po 3,49zł 😉

Odpowiedz
Malwina 26/04/2015 - 8:10 am

Masz rację, po 3,49 a nie 4,49, jak napisałam we wstępnie. Kupowałam wtedy dość sporo rzeczy z ich oferty (m.in. mąki, otręby i fajne makarony), więc dokładnej ceny nie pamiętałam.

Odpowiedz
Anonimowy 26/04/2015 - 1:06 pm

Ja płatki jaglane odkryłam niedawno, supet sprawa na szybkie i zdrowe śniadanie,
Ps. Kupuje z Kupca
Pozdrawiam
Marta

Odpowiedz
Aleksandra Fic 26/04/2015 - 8:06 pm

Uwielbiam jaglne! Wydaje mi się, że są w Kauflandzie 😉

Odpowiedz
klaudynas 27/04/2015 - 5:39 am

A można przygotować sobie te płatki do pracy? czy na zimno są również smaczne?

Odpowiedz
Malwina 27/04/2015 - 6:32 am

Jeśli smakuje Ci nocna owsianka, to i jaglanka na zimno powinna przypaść Ci do gustu 🙂

Odpowiedz
Jolanta Szyndlarewicz 27/04/2015 - 11:21 am

No właśnie ja mam ten problem, że szukam płatków jaglanych od dawna i jak do tej pory ich nie spotkałam:( …. a odkąd spróbowałam ich w szpitalu po porodzie Lili mam na ich punkcie hopla …. a jeszcze takie z owocami …. mniema

Odpowiedz
Martyna Błaszczyk 28/04/2015 - 2:06 pm

Można je zrobic na wodzie?

Odpowiedz
Malwina 28/04/2015 - 2:16 pm

Owszem, jak każde płatki, jednak na mleku lub napoju roślinnym będą najsmaczniejsze.

Odpowiedz
Zuzanna Ploch 28/04/2015 - 7:46 pm

Nie miałam okazji jeszcze próbować tych płatków, ale bardzo zachęciła mnie podobna do budyniu konsystencja po ugotowaniu. Rozejrzę się za nimi.

Odpowiedz
kanioska 30/04/2015 - 8:28 am

Takich rarytasów to ja tutaj nie znajdę, ale jak tylko przyjadę do Polski…ach smaka narobiłaś 🙂

Odpowiedz
Anonimowy 20/05/2015 - 7:10 am

Ja kupuję w Almie

Odpowiedz
Anonimowy 12/07/2015 - 3:31 pm

Obecnie są w Lidlu, w bardzo fajnej cenie😊

Odpowiedz
Malwina 12/07/2015 - 3:32 pm

Wiem i mam nadzieję, że na stałe. Ostatnio zakupiłam u nich 10 opakowań 😀

Odpowiedz
Aleksandra Kępa 27/07/2015 - 4:58 pm

Ja na nie właśnie w Lidlu patrzyłam już jakiś czas, ale dopiero dzisiaj się zdecydowałam. Myślę, że są w ofercie na stałe, bo widzę je już od dawna 🙂 Twoja jaglanka wygląda niesamowicie pysznie, aż się nie mogę doczekać śniadania 😀
Pozdrawiam Cię gorąco 🙂
Ola

Odpowiedz
Anonimowy 17/08/2015 - 6:26 pm

Nie wiem czy masz u siebie Aldik – u mnie sa aktualnie w promocji po 2 zl z kawałkiem

Odpowiedz
Malwina 18/08/2015 - 6:48 am

Niestety nie ma u mnie w mieście takiego sklepu.

Odpowiedz
Unknown 02/11/2015 - 11:48 am

W Lidlu są za niecałe 4 złote 😉

Odpowiedz
Agnieszka Skomro 02/11/2015 - 11:49 am

W lidlu są za niecałe 4 złote

Odpowiedz
Anonimowy 28/01/2016 - 8:52 pm

A ja widziałam płatki jaglane 250 g firmy Minipol po ok. 2,20. Nie pamiętam z jakiej miejscowości, gdzieś na Pomorzu. Maria

Odpowiedz
Anonimowy 15/02/2016 - 7:35 am

czy platki tez nalezy przelewac wrzatkiem aby nie byly gorzkie?

Odpowiedz
Malwina 15/02/2016 - 7:50 am

Płatków nie przelewamy. Jeśli mają posmak goryczki, proponuję zakupić płatki innej formy.

Odpowiedz
Monika 02/03/2016 - 3:52 pm

Ja odkryłam płatki właśnie wczoraj i też jestem zachwycona. Zjadłam z mlekiem, rodzynkami i miodem 🙂

Odpowiedz
Malwina 02/03/2016 - 4:05 pm

Zajrzyj w takim razie na blog w weekend. Będzie przepis na fajnego pieczonego naleśnika z tymi płatkami.

Odpowiedz
Anonimowy 10/03/2016 - 7:57 am

w netto kupiłam dwa dni temu

Odpowiedz
Angelika B 01/04/2016 - 9:51 am

Ja niemal wszystkie platki (procz owsianych), kasze, orzechy, przyprawy itp kupuję na rynku (Łodz-Rynek Zielony). Są tam nawet dwa stoiska! 😉 Platki jaglane kupilam dzisiaj na wagę, kosztują 12zl/kg. Jeśli w Twoim mieście też jest rynek, to może tam dostaniesz płatki w przystępnej cenie…? 🙂

Odpowiedz
klaudia 31/05/2016 - 6:08 pm

ile kcal? 😊

Odpowiedz
Justyna Mróz 10/07/2016 - 10:08 pm

Ja dzisiaj kupiłam w tesco, zapłaciłam 3 z kawałkiem jednak nie pamiętam ile jest w opakowaniu.
Jutro wjedzie na sniadanie 😀
Pozdrawiam, muuooaa.blogspot.com

Odpowiedz
Karolina Pandzia 21/04/2017 - 8:34 am

Następny raz zrobię z tego przepisu 🙂 na prawdę fajny. 🙂

Odpowiedz
Unknown 30/07/2017 - 7:53 am

Pyszna jaglanka 🙂 Polecam!!!

Odpowiedz
Anonimowy 03/10/2017 - 7:50 pm

Na 100 % da w stalej ofercie kauflandu
Polecam i smacznego

Odpowiedz
Basia 17/01/2018 - 9:45 am

W auchanie są na wagę, 4,6zł za kg

Odpowiedz
Basia 17/01/2018 - 9:46 am

Po 4,6zl za kg na wagę w auchanie są

Odpowiedz

Skomentuj

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przez stronę Filozofia Smaku

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Zaakceptuj Czytaj więcej: Polityka prywatności i plików cookies