Pudełko śniadaniowe dla dziecka Monbento- test dwóch lunchboxów

przez Malwina
Lunchboxy dla dzieci
Spora część z Was dopytywała mnie o sprawdzone lunchboxy dla dzieci. Zrobiłam małe rozeznanie i wybrałam dwa najciekawsze moim zdaniem pojemniki. Chyba nie zdziwi Was to, że postawiłam na tak lubianą przeze mnie firmę Monbento? Pojemniki miały być lekkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe. I takie własnie są dwa lunchboxy, które dziś Wam prezentuję. Ale to nie jedyne zalety tych pudełek. Zapraszam do lektury.

Z kodem FILOZOFIASMAKU kupicie te lunchboxy 10 % taniej
w sklepie internetowym Zanshin.pl

 

Pojemnik Monbento Tresor
 
Lunchbox MB Tresor to estetyczny pojemnik stworzony z myślą o dzieciach. Do wyboru mamy cztery wersje kolorystyczne: bananową, borówkową, malinową oraz kiwi.  Ja  postawiłam na dość uniwersalny kolor bananowy.
Na pokrywce pojemnika znajduje się okienko, w którym możemy umieścić jeden z dołączonych do pojemnika obrazków lub obrazek własny. Po zakręceniu okienko jest szczelne, nie ma obawy o to, że w trakcie mycia dostanie się do środka woda (jednak w przypadku mycia w zmywarce zalecam zdemontować okienko i obrazek). Uważam, że to bardzo fajny pomysł, dzięki któremu możemy dowolnie spersonalizować lunchbox dziecka.

 

Lunchbox ma wymiary 16 cm x 9,2 cm x 10,4 cm. Składa się z  głównego prostokątnego pojemnika, pokrywki z uszczelką, dwóch mniejszych pojemników wraz z przezroczystymi pokrywkami oraz z zewnętrznej przykrywki, która spina wszystkie elementy. Łączna pojemność lunchboxu to 0,8 l. Dolna komora ma pojemność 500 ml, dwa mniejsze pojemniki każdy po 150 ml.

 

Pojemnik jest w 100 % szczelny, nie ma więc obawy o to, że w trakcie transportu coś wycieknie do plecaka. Szczelność zapewnia uszczelka pokrywy głównej komory oraz znajdujące się po bokach pokrywy klipsy zamykające. Po opuszczeniu ich i zamknięciu lunchboxu, uszczelka jest dociskana w dół. Szkoda, że producent nie pomyślał o tym, aby pod pokrywą zostawić miejsce na sztućce (można je zakupić osobno).

 

Duża pojemność pudełka MB Tresor oraz dodatkowe przegródki pozwalają na skomponowanie różnorodnego, zdrowego i zbilansowanego posiłku. W małych zamykanych pojemniczkach możemy umieścić przekąski, np. orzechy, pokrojone w słupki warzywa, sezonowe owoce, w dużej zaś główny posiłek, np. tak lubiany przez dzieci makaron z serem i truskawkami.

 

TWORZYWO
Pojemnik jest bezpieczny w kontakcie z żywnością, nie zawiera BPA (Bisfenol A). Został wykonany z polipropylenu. Tworzywo jest bardzo grube i sztywne. Pod mocnym naciskiem dłoni lekko się wygina. Po złożeniu pojemnika tworzy stabilną konstrukcję, nie zapada się, ani nie wygina.
Ponieważ większość dzieci nie zwraca zbytnio uwagi na to jak traktuje swój plecak (siada na nim, rzuca go), pojemniki dla dzieci poddaję zawsze testowi obciążenia. Mój test może wydać się dla Was zabawny, bo ja po prostu na takim pojemniku siadam. Jeśli wytrzymuje obciążenie ważącej kilkadziesiąt kilogramów kobiety, wytrzyma praktycznie wszystko. Odradzam odtwarzanie tego typu eksperymentów i jeśli się na to zdecydujecie, robicie to na własną odpowiedzialność 😉
Waga pojemnika to 365 g.
 
MYCIE I ODGRZEWANIE
Pojemnik można myć w zmywarkach. Pamiętajcie o tym, że tworzywa sztuczne układamy zawsze na górnej półce z dala od grzałki. Należy wybrać program o najniższej temperaturze. Ręczne mycie trwa dłuższą chwilkę, ponieważ lunchbox ma wiele elementów. Najlepiej pozwolić mu wyschnąć na suszarce do naczyń (uszczelka i przezroczyste pokrywki trudno się wyciera).
Pojemnik może być używany w mikrofalówkach (bez pokrywki) maksymalnie przez 3 minuty na mocy 500 W. W połowie warto przemieszać zawartość pojemnika. Pamiętajcie, że pojemnika nie wolno wkładać do mikrofalówki, gdy jest pusty lub zamknięty. Jeśli dziecko będzie używać mikrofalówki do podgrzewania jedzenia, czynność tę powinien nadzorować dorosły.
GDZIE KUPIĆ
Pojemnik zakupicie w sklepie internetowym Zanshin. Cena pojemnika to 85 zł. Czytelnicy blogu Filozofia Smaku mają rabat na produkty Monbento. Szczegóły i kod rabatowy znajdziecie na końcu wpisu.
POJEMNIK W PRAKTYCE 

 

Poniżej wybrane zdjęcia z zawartością pojemnika.

Pojemnik śniadaniowy dla dziecka MB Tresor
PODSUMOWANIE
Plusy:
 
– spora pojemność (0,8 l)

– bardzo grube i wytrzymałe tworzywo
– pojemnik jest w 100 % szczelny
– solidne zatrzaski po bokach pokrywy
– spora ilość przegródek pozwala na skomponowanie różnorodnego posiłku
– pojemnik nie zawiera BPA
– śniadaniówka może być myta w zmywarkach
– pojemnik może być używany w mikrofalówkach i zamrażarkach
– duży wybór kolorów (cztery wersje kolorystyczne)
– możliwość spersonalizowania pojemnika (odkręcane okienko na korpusie pojemnika)
– możliwość dokupienia torby w kolorze pasującym do pojemnika
– do pojemnika możemy dokupić szczelną butelkę na wodę, koktajl lub sok

Minusy:

– brak miejsca na sztućce

Dla kogo? Oczywiście dla dzieci, ale celowałabym bardziej w uczniów szkół podstawowych, a nie przedszkolaków (pojemnik na potrzeby najmłodszych może być zbyt duży i zbyt ciężki).
Moja opinia:
To ładny, bardzo porządnie wykonany pojemnik, z którego będą zadowolone nie tylko dzieci, ale i sami rodzice. Duża ilość przegródek, 100 % szczelność i grube, odporne tworzywo to główne atuty tego pojemnika. To zdecydowanie najlepiej wykonany lunchbox dla dzieci, z jakim miałam do czynienia.

 

 

Śniadaniówka MB GRAM Snack
Pudełko Monbento Gram Snack stworzono z myślą o najmłodszych. To niewielkich rozmiarów pojemnik śniadaniowy dostępny w czterech wersjach kolorystycznych. Producent fantazyjnie określił je mianem: bananowego, kiwi, malinowego i borówkowego. Ja posiadam model bananowy z pomarańczowymi wstawkami. Pojemnik jest bardzo zgrabny, dopasowany do rąk najmłodszych użytkowników.

 

Pojemnik na wymiary: 14,8 cm x 7 cm x 11,4 cm. Niewielkie rozmiary sprawiają, że pojemnik zmieści się w małym plecaczku przedszkolaka lub w zewnętrznej kieszeni plecaka ucznia. Pomimo małych rozmiarów, jest dość pojemny (570 ml). Na korpusie pojemnika znajduje się odkręcane okienko z tworzywa sztucznego, pod którym możemy umieścić jeden z dołączonych do kompletu żetonów. Element odkręcany po zamontowaniu jest szczelny, nie ma obaw o zalanie papierowego elementu. Pojemnik możecie spersonalizować przy pomocy własnego obrazka, np. ilustrującego ulubioną postać dziecka z kreskówki. W tym miejscu można również umieścić karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.
Pojemnik posiada uszczelkę, która zwiększa szczelność pojemnika. Nie jest on jednak w 100 % szczelny (to pojemnik typowo przekąskowy, o czym świadczy już sama jego nazwa). Pudełko zamykane jest przy pomocy solidnie wykonanego klipsa, zamontowanego na metalowym pręciku. Złamanie klipsa byłoby nie lada wyczynem.
Pojemnik jest także bardzo lekki. Waży jedyne 135 g. Nie będzie dużym obciążeniem dla dziecka.
TWORZYWO
Pojemnik jest bezpieczny w kontakcie z żywnością, nie zawiera szkodliwego BPA (bisfenol A). Tworzywo, z którego wykonano pojemnik jest bardzo grube, twarde i wytrzymałe. Pod wpływem nacisku nie wygina się. Po spięciu klipsem tworzy zwartą konstrukcję. Śniadaniówkę MB Gram Snack, podobnie jak MB Tresor przetestowałam na wypadek większego obciążenia. Melduję, że nic jej się nie stało. Pojemnik jest wykonany bardzo porządnie. Wytrzyma długie lata użytkowania. Nawet jeśli dziecko przygniecie pojemnik książkami, nie ma obawy o uszkodzenie go (oczywiście na co dzień należy unikać tego typu sytuacji). Polecam Wam zapoznać się z moim artykułem: jak dbać o lunchbox.
MYCIE I ODGRZEWANIE
Pojemnik można myć w zmywarkach. Pamiętajcie o tym, że tworzywa sztuczne układamy zawsze na górnej półce z dala od grzałki. Należy wybrać program o najniższej temperaturze.Ręcznie myje się go stosunkowo szybko. Po umyciu najlepiej pozostawić go na suszarce do naczyń (okolice uszczelki ciężko się wyciera).
Śniadaniówki nie można używać w mikrofalówkach. To pojemnik typowo na przekąski i kanapki, więc podgrzewanie jest tu zbędne.
GDZIE KUPIĆ
Pudełko MB Gram zakupicie w sklepie internetowym Zanshin. Cena pojemnika to 59 zł. Czytelnicy blogu Filozofia Smaku mają rabat -10 % na produkty Monbento. Po szczegóły odsyłam Was na koniec wpisu.
POJEMNIK W PRAKTYCE
 
Poniżej standardowo mam dla Was zestawienie zdjęć z przykładowym wypełnieniem pojemnika MB Gram. 

 

 

 

 

Pudełko śniadaniowe dla dziecka Monbento Gram
PODSUMOWANIE

Plusy:

– niewielkie rozmiary
– bardzo grube i wytrzymałe tworzywo
– solidny zatrzask mocowany na metalowym pręciku
– stosunkowo duża pojemność (570 ml) przy małym rozmiarze
– pojemnik nie zawiera BPA
– pojemnik jest bardzo lekki (waży 135 g)
– śniadaniówka może być myta w zmywarkach
– duży wybór kolorów (cztery wersje kolorystyczne)
– możliwość spersonalizowania pojemnika (odkręcane okienko na korpusie pojemnika)
– możliwość dokupienia torby-worka w kolorze pasującym do pojemnika
– do pojemnika możemy dokupić szczelną butelkę na wodę, koktajl lub sok

Minusy:

Szczerze mówiąc nie odnajduję żadnych negatywów. To po prostu świetny pojemnik.

Dla kogo? Dla przedszkolaków oraz młodszych uczniów. Pojemnik sprawdzi się w szkole, na wycieczce, podczas spaceru w parku, na placu zabaw itp.

 

Moja opinia

 

To świetnie wykonany pojemnik na przekąski, odpowiadający potrzebom najmłodszych. Powinien służyć Wam przez naprawdę długi okres. Myślę, że szybciej dziecko z niego „wyrośnie” lub (odpukać) zgubi je, aniżeli pojemnik się zepsuje (oczywiście pomijam sytuacje celowego zepsucia pojemnika).

 

Na koniec mam dla Was porównanie pod względem wielkości obu pojemników. Patrząc na podane wcześniej wymiary obu pudełek, mogłoby się wydawać, że są dość podobnej wielkości. Jak widzicie na powyższym zestawieniu zdjęć oraz zdjęciu poniżej, różnica między nimi jest znaczna.
 
KOD RABATOWY DO ZANSHIN NA BENTO
Dla wszystkich czytelników Filozofii Smaku mam standardowo kod rabatowy -10 % na wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu internetowego Zanshin. Rabat nie obejmuje kosztów wysyłki i produktów znajdujących się aktualnie w promocji. Jest ważny bezterminowo.
Zanshin- kod rabatowy: FILOZOFIASMAKU
28 komentarzy
0

Podobne posty:

28 komentarzy

Anonimowy 13/07/2016 - 4:14 pm

Bardzo ciekawy wpis, teraz jeszcze poprosze o przepisy na wypelnienie tego pojemnika 😉 pozdrawiam Monika

Odpowiedz
Malwina 13/07/2016 - 4:48 pm

Moniko, planuję mniej więcej raz w miesiącu wypuszczać wpis z propozycjami na posiłki dla najmłodszych. Pierwszy wpis jest już prawie gotowy 🙂

Odpowiedz
Anonimowy 07/09/2016 - 6:54 pm

prosimy o czestsze wpisy dla dzieci. nie mam pojecia co im wkladac. Bedzie mozliwosc planu tygodniowego menu?

Odpowiedz
Malwina 08/09/2016 - 6:10 am

Będą wpisy z zestawami dla najmłodszych, co zapowiadałam już na Instagramie. Pierwszy pojawi się prawdopodobnie pod koniec miesiąca (miał być na początku, ale remont i przeprowadzka pokrzyżowały moje plany). W każdym wpisie będzie 5 pudełeczek, czyli jakby nie patrzeć wyjdzie z tego tygodniowe menu 🙂

Odpowiedz
Anonimowy 15/07/2016 - 8:42 am

Panno Malwinno mam gorącą prośbę – czy byłabyś tak uprzejma i sprawdziła czy silikonowe pojemniczki z MonBento pasują do lunchboxa firmy Gustus?
Mam żółty pojemnik od Gustusa, ale marzą mi się te silikonowe pojemniki na pieczone owsianki 🙂 Byłabym bardzo wdzięczna za info, Pozdrawiam! Dorota

Odpowiedz
Malwina 15/07/2016 - 9:01 am

Dorotko, mieszczą się bez problemu. Bez problemu można też zamknąć lunchbox. Ten cytrynowy box jest szerszy od klasycznego Monbento, więc nie przylegają idealnie i jest kilka szpar. Zielono-pomarańczowe foremki będą się fajnie komponować kolorystycznie z tym boxem.

Odpowiedz
Anonimowy 15/07/2016 - 10:33 am

Bardzo dziękuję za pomoc!
Gratuluję świetnego bloga, "make bento not war" jest jedyny w swoim rodzaju 🙂
W sumie dzięki Twoim pomysłom, od dobrych 3 miesięcy nie jadłam w stołówce- zabieram swoje pojemniczki, których mam już mnóstwo <3
Żałuję tylko, że nie ma fajnego, polskiego i aktywnego sklepu z dodatkami do bento…

Odpowiedz
Malwina 15/07/2016 - 10:40 am

Cieszę się bardzo, że mój cykl jest dla Ciebie inspiracją i motywacją. A polujesz na jakieś konkretne dodatki do bento?

Odpowiedz
Wiewióra 15/07/2016 - 10:40 am

ależ fajny pojemnik! nasze póki co jeszcze pełnosprawne ale potem taki chciałabym mieć skoro jest w pełni szczelny, tego najbardziej mi brak w niektórych pojemnikowych opcjach 🙂

Odpowiedz
Malwina 15/07/2016 - 10:43 am

Te pojemniki mają same plusy. Jeśli będziesz planowała zmianę pudełek dla dzieci, to serdecznie polecam.

Odpowiedz
Małgorzata Bukowczyk 23/08/2016 - 4:41 pm

Super że można znaleźć takie recenzje na temat pudełek. Po Pani wpisie na temat monbento orginal postanowiłam zakupić sobie takie, jednak pomyślałam też o małej siostrze gdy zobaczyłam ten wpis. I tu pojawia się problem, bo NIGDZIE nie mogę znaleźć tego najmniejszego pojemnika! Czy wie Pani może czy na wspomnianej przez Panią stronę będą jeszcze dostępne te pojemniki? Minął przecież niecały miesiąc od Pani wpisu i jestem zaskoczona 😀

Odpowiedz
Malwina 23/08/2016 - 4:45 pm

Małgorzato, musiały dość szybko się wysprzedać po moim wpisie. Ale zapewne wkrótce będzie nowa dostawa. Napisz najlepiej do nich na maila lub zadzwoń, a bez problemu sprowadzą Ci interesujący Cię model i kolor 🙂

Odpowiedz
Malwina 26/08/2016 - 10:03 am

Małgosiu, byłam przed chwilką na stronie sklepu i była świeża dostawa 🙂 Pudełko jest dostępne we wszystkich kolorach.

Odpowiedz
Anonimowy 15/09/2016 - 1:29 pm

Panno Malwino – Bardzo ciekawy wpis. Tak się składa, że szukam aktualnie pudełka na lunch dla moich dzieci. Poszukuję jednak pudełka, które utrzymuje ciepło – wlałbym nie podgrzewać kuchence mikrofalowej posiłku dla dzieci – znasz może jakieś rozwiązanie?

Odpowiedz
Malwina 16/09/2016 - 5:19 am

Na pewno odpadają pudełka z tworzywa sztucznego. Po pierwsze nie utrzymają temperatury posiłku, po drugie wkładanie do plastikowego lunchboxu gorącego jedzenia nie jest moim zdaniem zdrową opcją (ogólnie nagrzewanie plastiku). Pozostają Ci termosy z dobrej jakości stali nierdzewnej. Zerknij sobie na produkty firm Stanley, Thermos, LunchBots. Zerknij sobie jeszcze na Esbit. Polecała go jedna z czytelniczek, ale opinie na temat tego produktu są różne. Tylko w termosach obiadowych najlepiej temperaturę utrzymują płynne dania, czyli zupy, potrawki, gulasze. Ziemniaki czy kotlet szybko będą chłodne. Ewentualnie pozostaje Ci gotowanie potraw, które są smaczne na zimno i podanie dzieciom obiadu w domu.

Odpowiedz
Anonimowy 16/09/2016 - 12:49 pm

Dzięki Malwinna za szybką odpowiedź. Coś sobie wybiorę, pozdrawiam.

Odpowiedz
Paulina 04/04/2017 - 10:41 am

Czy w tym pierwszym pojemniku te małe pudełka są szczelne? Czy tylko to duże?

Odpowiedz
Malwina 04/04/2017 - 10:59 am

Te klipsy tak spinają całość, że poza pudełko nic nie wycieknie. Wody do tych małych pojemniczków nie nalejesz, bo jest zbyt rzadka i może wyciec poza pojemniczek. Ale i tak pozostanie w środku i nie wydostanie się poza lunchbox.

Odpowiedz
Paulina 04/04/2017 - 8:16 pm

Dzięki 🙂 myślałam czy zmieści się tam mała owsianka i czy nie będzie wyciekać, albo sok z owoców, choć nie wycieknie z bento to mimo wszystko kiepsko jak w środku może być lepkie 🙂

Odpowiedz
Anonimowy 26/07/2017 - 3:44 pm

Czy pierwszoklasista da radę otworzyć mini pojemniczki w szkole bez pomocy dorosłego aby nie wylać/wysypać zawartości ? córce spodobał się lunchbox ale mam obawy czy poradzi sobie z nim w szkole?

Odpowiedz
Malwina 27/07/2017 - 6:00 am

Wieczka tych dwóch pojemników są nakładane. Nie trzeba ich dociskać, więc lekko się je zdejmuje. Jeśli będzie ściągać wieczka, gdy pojemniki będą położone na ławce, nie powinno być problemu. One nie są kwadratowe a prostokątne, więc potem trzeba je odpowiednio dopasować. Ale z tym dziecko w tym wieku poradzi sobie bez problemu. W sesji do tego wpisu brała udział 6-latka i korzystanie z lunchboxu było dla niej bezproblemowe. Tyle że każde dziecko jest inne.

Odpowiedz
Anonimowy 09/12/2017 - 12:02 am

Czy ten lunch box będzie wystarczający również dla osoby dorosłej? Jest dużo mniejszy od monbento oryginal?

Odpowiedz
Anonimowy 09/12/2017 - 12:03 am

Czy ten box będzie dobry również dla osoby dorosłej? Czy jest dużo mniejszy niż monbento orginal?

Odpowiedz
Malwina 10/12/2017 - 9:04 am

Moim zdaniem będzie zdecydowanie zbyt mały.

Odpowiedz
Joanna 27/01/2018 - 7:53 pm

Kod rabatowy jest nadal aktualny? Na stronie pojawia się komunikat, że jest nieprawidłowy albo wygasł.

Odpowiedz
Malwina 29/01/2018 - 7:45 am

Joanno, obecnie kod rabatowy nie działa.

Odpowiedz
Agnieszka Solczynska 20/05/2018 - 10:48 am

Dzień dobry. Bardzo fajny wpis Ale szukam czegoś dla przedszkolaka-zwby było małe jak pudełko nr 2 ale żeby tez była jakaś przegroda Ale można było włożyć mniejsze pudełeczko zamykane. Czy coś takiego mogę znaleźć?
Agnieszka

Odpowiedz
Malwina 21/05/2018 - 6:00 am

Niestety nie kojarzę niczego takiego w tak małym rozmiarze.

Odpowiedz

Skomentuj

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przez stronę Filozofia Smaku

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Zaakceptuj Czytaj więcej: Polityka prywatności i plików cookies