VI Festiwal Kuchni Arabskiej – ZAPROSZENIE

przez Malwina

Aż trudno mi uwierzyć, że już po raz szósty mam przyjemność zaprosić Was do akcji kulinarnej Festiwal Kuchni Arabskiej. Mam nadzieję, że i tym razem stworzymy wspólnie bazę smacznych i nietuzinkowych potraw.  Podobnie, jak w poprzednich latach, na trzy najciekawsze przepisy czekają nagrody w postaci bonów na zakupy w sklepie Arabskie.pl
Czym jest Festiwal Kuchni Arabskiej?

Festiwal Kuchni Arabskiej to cykliczna akcja kulinarna mającą na celu spopularyzowanie kuchni arabskiej wśród miłośników gotowania, a także stworzenie bazy sprawdzonych i wartych polecania przepisów. Organizuję ją już od 6 lat. Przez cztery pierwsze lata akcja odbywała się w lutym, od minionego roku została przeniesiona na czerwiec, przede wszystkim ze względu na większą dostępność świeżych warzyw, które są niezbędne do przygotowania wielu arabskich dań. Akcja skierowana jest zarówno do blogerów, jak i osób nieposiadających bloga.

Zasady akcji

1. Akcja trwa od 1 czerwca do 30 czerwca 2016 roku włącznie.
2. Celem akcji jest stworzenie bazy sprawdzonych arabskich przepisów oraz popularyzowanie kuchni arabskiej.
3. W akcji mogą brać udział blogerzy, jak i osoby nieposiadające bloga.
4. Do akcji dodajemy przepisy przygotowane w trakcie jej trwania. Nie dodajemy archiwalnych wpisów z blogów. Każdy post zgłoszony do akcji musi zawierać nazwę potrawy, jej zdjęcie, przepis oraz aktywny baner akcji lub aktywny link do tego zaproszenia.
5. Swoje zgłoszenia do akcji przesyłajcie drogą mailową na adres [email protected] W temacie zgłoszenia wpiszcie proszę Festiwal Kuchni Arabskiej. Zgłoszenie powinno zawierać:
– w przypadku blogerów: nazwę potrawy, link do przepisu na blogu, nick lub imię osoby zgłaszającej oraz nazwę bloga. Na wiadomości od blogerów czekam do 4 lipca. 
– w przypadku osób nieposiadających bloga: nazwę potrawy, przepis, zdjęcie potrawy, nick lub imię osoby zgłaszającej. Wysyłając zgłoszenie oświadczacie, że jesteście autorami przesłanych zdjęć i zgadzacie się na publikację przesłanych treści w podsumowaniu akcji. Na wiadomości od osób nieposiadających blogów czekam do 30 czerwca włącznie.
6. Każdy uczestnik akcji może zgłosić dowolną ilość przepisów. Jeśli korzystacie z przepisów z książek, czasopism lub stron internetowych, uszanujcie proszę ich autorów i zaznaczcie, skąd dany przepis pochodzi.

7. Do akcji nie dodajemy przepisów na dania z wieprzowiny i z dodatkiem alkoholu oraz z krajów, w których Arabowie stanowią mniejszość etniczną. Turcy, podobnie jak Irańczycy, nie są Arabami. Oczywiście może się zdarzyć (i zdarzy na pewno nie raz), że dana potrawa jest popularna zarówno w krajach arabskich, jak i np. Turcji lub Iranie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przypis na takie danie zgłosić do akcji, proszę jednak o używanie nazw arabskich.
8. Po zakończeniu akcji wszystkie linki do przepisów oraz przepisy przesłane przez osoby nieposiadające bloga zostaną opublikowane w osobnym wpisie na blogu i posegregowane według typu potrawy.


Baner akcji 

Kuchnia arabska przepisy

Jak dodać baner na bloga? Aby dodać baner do wpisu na blogu należy skopiować powyższy kod z ramki i wkleić go do kodu html postu. Prawidłowo wstawiony baner po kliknięciu w niego przekierowuje na stronę z zaproszeniem akcji. Jeśli będziecie mieć problemy z wstawieniem baneru, skontaktujcie się ze mną drogą mailową. Postaram się Wam pomóc. 
Partner akcji


Od lat stałym partnerem akcji jest sklep internetowy Arabskie.plSklep powstał w 2011 roku. W jego ofercie znajdziecie oryginalne produkty pochodzące z Syrii, Libanu, Turcji, Jordanii i Arabii Saudyjskiej. Część z nich została wyprodukowana w krajach UE na bazie tradycyjnych bliskowschodnich receptur.
Arabskie.pl zakupicie produkty, dzięki którym będziecie mogli we własnym domu odtworzyć smaki znane Wam z podróży i zaznajomić się z kuchnią Bliskiego Wschodu. 

Nagrody


Trzy najciekawsze przepisy w akcji zostaną dodatkowo wyróżnione i nagrodzone bonami do sklepu Arabskie.pl o wartości: 150 zł100 zł oraz 50 zł. Wyboru zwycięskich przepisów dokona autorka bloga Filozofia Smaku. Jedna osoba może zostać nagrodzona jednym bonem.


Linki do stron z przepisami arabskimi

Poniżej znajdziecie bazę linków do stron z przepisami na potrawy arabskie (nie odpowiadam za treści umieszczone na tych stronach oraz oryginalność receptur) z podziałem na poszczególne kraje arabskie.

– Algieria – przepisy algierskie
– Arabia Saudyjska – food.com,
– Egipt – food.comrecipes4ussbs.com
– Irak – przepisy kuchni Iraku
– Liban – przepisy libańskie, sbs.com, blog Taste of Beirut
– Libia – przepisy libijskie
– Maroko – food.comrecipes.wuzzleBBC Good FoodMy recipesprzepisy marokańskie Jamiego Oliverasbs.com
– Tunezja – recipes4usrecipes.wuzzlesbs.com, odcinki programu „Makłowicz w podróży”- Tunezja PółnocTunezja- TunisTunezja- MonastyrTunezja- MahdiaTunezja- Dżerba, Tunezja- Wiekowy SahelTunezja- U BerberówTunezja- Kerkennach i SfaxTunezja- U wrót Sahary
– Sudan – przepisy kuchni sudańskiej
– Syria- blog Orange Blossom Watersbs.com

Wiele przepisów znajdziecie także w podsumowaniach minionych edycji Festiwalu Kuchni Arabskiej: I Festiwal Kuchni ArabskiejII  Festiwal Kuchni ArabskiejIII  Festiwal Kuchni ArabskiejIV  Festiwal Kuchni Arabskiej, V Festiwal Kuchni Arabskiej . Zapraszam Was również do przejrzenia działu na blogu z przepisami arabskimi oraz odwiedzenia bloga partnera akcji Arabskie Smaki i Aromaty, na którym również znajdziecie mnóstwo oryginalnych arabskich receptur.

5 komentarzy
1

Podobne posty:

5 komentarzy

||Jar|| 30/05/2016 - 5:46 am

Hello, I would like to ask a question: is it possible to join the competition even if I am not from Poland? Thank you very much, have a nice day!

Odpowiedz
Malwina 30/05/2016 - 5:50 am

Yes of course 🙂

Odpowiedz
jedzzapetytem.pl 30/05/2016 - 6:52 am

Super sprawa! Jestem i w tym roku na 100%!!!

Odpowiedz
Martynosia 30/05/2016 - 9:46 am

Juz nie moglam doczekac sie tej akcji! Bardzo ja lubie, no i oczywiscie arabskie potrawy tez 😉

Odpowiedz
Zuzanna F 30/06/2016 - 7:12 pm

Ach przegapiłam, ale wrzucam link do siebie żeby mieć ściągę do przepisów 🙂 pozrawiam

Odpowiedz

Skomentuj

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przez stronę Filozofia Smaku

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Zaakceptuj Czytaj więcej: Polityka prywatności i plików cookies