V Festiwal Kuchni Arabskiej – Zaproszenie

przez Malwina

Już po raz piąty mam przyjemność zaprosić Was do udziału w akcji kulinarnej Festiwal Kuchni Arabskiej. Mam nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych, uda nam się wspólnie stworzyć bazę smacznych i sprawdzonych przepisów pochodzących z kuchni arabskiej. A jest to kuchnia wyjątkowa, niezwykle różnorodna i zaskakująca. 

Czym jest Festiwal Kuchni Arabskiej?

Festiwal Kuchni Arabskiej jest cykliczną akcją kulinarną mającą na celu spopularyzowanie kuchni arabskiej wśród miłośników gotowania, a także stworzenie bazy sprawdzonych i wartych polecania przepisów. Organizuję go od 5 lat. Do tej pory odbywał się w lutym, jednak w tym roku postanowiłam przenieść go na czerwiec, głównie ze względu na większą dostępność świeżych warzyw, które są niezbędne do przygotowania wielu arabskich dań. Akcja skierowana jest zarówno do blogerów, jak i osób nieposiadających bloga.

Zasady akcji

1. Akcja trwa od 1 czerwca do 30 czerwca 2015 roku włącznie.
2. Celem akcji jest stworzenie bazy sprawdzonych arabskich przepisów oraz popularyzowanie kuchni arabskiej.
3. W akcji mogą brać udział blogerzy, jak i osoby nieposiadające bloga.
4. Do akcji dodajemy przepisy przygotowane w trakcie jej trwania. Nie dodajemy archiwalnych wpisów z blogów. Każdy post zgłoszony do akcji musi zawierać nazwę potrawy, jej zdjęcie, przepis oraz aktywny baner akcji lub aktywny link do tego zaproszenia.
5. Swoje zgłoszenia do akcji przesyłajcie drogą mailową na adres [email protected] W temacie zgłoszenia wpiszcie proszę Festiwal Kuchni Arabskiej. Zgłoszenie powinno zawierać:
– w przypadku blogerów: nazwę potrawy, link do przepisu na blogu, nick lub imię osoby zgłaszającej oraz nazwę bloga. Na wiadomości od blogerów czekam do 4 lipca. 
w przypadku osób nieposiadających bloga: nazwę potrawy, przepis, zdjęcie potrawy, nick lub imię osoby zgłaszającej. Wysyłając zgłoszenie oświadczacie, że jesteście autorami przesłanych zdjęć i zgadzacie się na publikację przesłanych treści w podsumowaniu akcji. Na wiadomości od osób nieposiadających blogów czekam do 30 czerwca włącznie.
6. Każdy uczestnik akcji może zgłosić dowolną ilość przepisów. Jeśli korzystacie z przepisów z książek, czasopism lub stron internetowych, uszanujcie ich autorów i zaznaczcie proszę skąd dany przepis pochodzi.

7. Do akcji nie dodajemy przepisów na dania z wieprzowiny i z dodatkiem alkoholu oraz z krajów, w których Arabowie stanowią mniejszość etniczną. Turcy, podobnie jak Irańczycy, nie są Arabami. Oczywiście może się zdarzyć (i zdarzy na pewno nie raz), że dana potrawa jest popularna zarówno w krajach arabskich, jak i np. Turcji lub Iranie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przypis na takie danie zgłosić do akcji, proszę jednak o używanie nazw arabskich.
8. Po zakończeniu akcji wszystkie linki do przepisów oraz przepisy przesłane przez osoby nieposiadające bloga zostaną opublikowane w osobnym wpisie na blogu i posegregowane według typu potrawy. Baner akcji 

V Festiwal Kuchni Arabskiej


Jak dodać baner na bloga? Aby dodać baner do wpisu na blogu należy skopiować powyższy kod z ramki i wkleić go do kodu html postu. Prawidłowo wstawiony baner po kliknięciu w niego przekierowuje na stronę z zaproszeniem akcji. Jeśli będziecie mieć problemy z wstawieniem baneru, skontaktujcie się ze mną drogą mailową. Postaram się Wam pomóc. 
Partner akcji


Stałym partnerem akcji jest sklep internetowy Arabskie.pl. Sklep powstał w 2011 roku. W jego ofercie znajdziecie oryginalne produkty pochodzące z Syrii, Libanu, Turcji, Jordanii i Arabii Saudyjskiej. Część z nich została wyprodukowana w krajach UE na bazie tradycyjnych bliskowschodnich receptur.
W Arabskie.pl zakupicie produkty, dzięki którym będziecie mogli we własnym domu odtworzyć smaki znane Wam z podróży i zaznajomić się z kuchnią Bliskiego Wschodu. 

Nagrody


Trzy najciekawsze przepisy w akcji zostaną dodatkowo wyróżnione i nagrodzone bonami do sklepu Arabskie.pl o wartości: 150 zł, 100 zł oraz 50 zł. Wyboru dokona autorka bloga Filozofia Smaku. Jedna osoba może zostać nagrodzona jednym bonem.


Linki do stron z przepisami arabskimi

Poniżej znajdziecie bazę linków do stron z przepisami na potrawy arabskie (nie odpowiadam za treści umieszczone na tych stronach oraz oryginalność receptur) z podziałem na poszczególne kraje arabskie.

– Algieria – przepisy algierskie
– Arabia Saudyjska – food.com,
– Egipt – food.com, recipes4us, sbs.com
– Irak – przepisy kuchni Iraku
– Liban – przepisy libańskie, sbs.com, blog Taste of Beirut
– Libia – przepisy libijskie
– Maroko – food.com, recipes.wuzzle, BBC Good Food, My recipes, przepisy marokańskie Jamiego Olivera, sbs.com
– Tunezja – recipes4us, recipes.wuzzle, sbs.com, odcinki programu „Makłowicz w podróży”- Tunezja Północ, Tunezja- Tunis, Tunezja- Monastyr, Tunezja- Mahdia, Tunezja- Dżerba, Tunezja- Wiekowy Sahel, Tunezja- U Berberów, Tunezja- Kerkennach i Sfax, Tunezja- U wrót Sahary
– Sudan – przepisy kuchni sudańskiej
– Syria- blog Orange Blossom Water, sbs.com

Mnóstwo przepisów znajdziecie również w podsumowaniach poprzednich edycji Festiwalu Kuchni Arabskiej: I Festiwal Kuchni Arabskiej, II  Festiwal Kuchni Arabskiej, III  Festiwal Kuchni Arabskiej, IV  Festiwal Kuchni Arabskiej. Zapraszam Was również do przejrzenia działu na blogu z przepisami arabskimi oraz odwiedzenia bloga partnera akcji Arabskie Smaki i Aromaty, na którym również znajdziecie mnóstwo oryginalnych arabskich przepisów.

4 komentarze
0

Podobne posty:

4 komentarze

Vela 29/05/2015 - 5:55 pm

Super sprawa, bardzo podobają mi się takie akcje. 🙂 Kuchnia arabska jest fenomenalna, te przyprawy i aromaty!

Odpowiedz
Konwalie w kuchni 29/05/2015 - 6:06 pm

Nareszcie!:)
Już miałam wysyłać maila z zapytaniem, co się stało z moim ulubionym Festiwalem.;)

Odpowiedz
Martynosia 29/05/2015 - 7:27 pm

Ja też już nie mogłam się doczekać 🙂

Odpowiedz
jedzzapetytem.pl 02/06/2015 - 9:48 am

Super! No to dzialamy! Czekalam z niecierplliwoscia 😉

Odpowiedz

Skomentuj

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przez stronę Filozofia Smaku

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Zaakceptuj Czytaj więcej: Polityka prywatności i plików cookies