Nowe Somersby Blackberry Beer Drink

przez Malwina
Lord Somersby dba o swoją świtę, jak nikt inny. Śpieszę więc do Was z informacją, że wkrótce na rynku pojawi się nowe Somersby Blackberry Beer Drink. Czym jest Somersby Blackberry? To napój piwny będący połączeniem piwa (45%) i napoju o smaku jeżynowym (55%).
Do tej pory na polskim rynku było dostępne jedynie Somersby o smaku jabłkowym. Teraz pojawia się nowy konkurencyjny produkt w postaci Somersby o smaku jeżynowym.
Jakie jest nowe Somersby Blackberry Beer Drink?

Nowy napitek Lordowskiej Mości rozlany został do charakterystycznych dla Somersby butelek o pojemności 400 ml. Zgrabną butelkę ozdabiają etykiety z dominującym kolorem fioletu i złotymi akcentami. Napój ma przyjemny owocowy zapach. Po przelaniu go do szklanki na powierzchni powstaje delikatna piana, która szybko opada. Przez cały czas obserwujemy malutkie bąbelki, które unoszą się w szklance. 
Smak nowego Somersby
Początkowo obawiałam się tego, czy nowe Somersby w ogóle przypadnie mi do gustu. Jeżyna to owoc lasu i tego typu smaki w napojach nie kojarzyły mi się nigdy zbyt dobrze. Tu jednak pojawiło się miłe zaskoczenie. Somersby Blackberry jest przyjemne w smaku, słodkie i lekko orzeźwiające. Najlepiej smakuje mocno schłodzone z dodatkiem kostek lodu, o czym informuje producent na tylnej etykiecie. Nie znajdziecie tu charakterystycznej goryczki typowej dla piwa. 
Somersby o smaku jeżynowym próbowałam zarówno ja, jak i Połówek. Przypadł nam  obojgu do gustu. Rzadko sięgam po słodkie napoje procentowe, jednak na nowy trunek Lorda z pewnością skuszę się od czasu do czasu. Szczególnie w okresie wakacyjnym. Mi przypadł do gustu bardziej, aniżeli popularny Somersby o smaku jabłkowym.

Dla kogo?
Przede wszystkim dla osób, które nie przepadają za charakterystyczną dla piwa goryczką i lubią słodkie akcenty w napojach. Moim pierwszym skojarzeniem było określenie Somersby Blackberry „piwem kobiecym”. Połówek jednak szybko mnie poprawił, bo jak stwierdził i facet z chęcią spróbuje Somersby o nowym smaku. 
5 komentarzy
0

Podobne posty:

5 komentarzy

mama84 13/03/2014 - 9:58 am

Musze koniecznie spróbować, bo lubię takie smaki:)

Odpowiedz
Zuzanna 13/03/2014 - 9:36 pm

szkoda, że nie wprowadzili piwa o smaku gruszkowym – piłam takie będąc na Węgrzech i bardzo mi smakowało.

Odpowiedz
lemesos11 14/03/2014 - 7:25 am

U mnie na Cyprze ten smak Somersby jest dostepny od zeszlego roku:)
To jeden z moich ulubionych napojow, ktory zastapil mi polskie Reddsy.

Odpowiedz
Magda C. 17/03/2014 - 12:21 pm

Muszę spróbować 🙂

Odpowiedz
Iwona 28/08/2014 - 8:48 am

Jest pyszne 🙂

Odpowiedz

Skomentuj

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przez stronę Filozofia Smaku

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Zaakceptuj Czytaj więcej: Polityka prywatności i plików cookies