Greckie burgery ziołowe

przez Malwina
Greckie burgery ziołowe

Te burgery z pewnością przypadną do gustu osobom dbającym o linię. Przygotowałam je z mielonego mięsa drobiowego a zamiast smażyć upiekłam w piekarniku. Jako dodatek do burgerów podałam sos tzatziki oraz sałatkę horiatiki. 

Greckie burgery z ziołami

GRECKIE BURGERY ZIOŁOWE

Składniki (na 3 porcje):
[przepis własny]
  • 500 g mięsa drobiowego (u mnie indyk)
  • 2 łyżki natki pietruszki, drobno posiekanej
  • 1 łyżka koperku, posiekanego
  • 1 łyżka mięty, posiekanej
  • 1 łyżka oregano, posiekanego
  • skórka otarta z 1 cytryny
  • 2 ząbki czosnku, przeciśnięte przez praskę
  • sól i świeżo zmielony pieprz do smaku
Do mięsa dodajemy posiekane zioła, skórkę z cytryny, czosnek. Doprawiamy solą i pieprzem. Dokładnie mieszamy i wyrabiamy przez kilka minut. Do masy mięsnej możecie dodać 1 łyżkę oliwy. Z masy formujemy płaskie burgery (najłatwiej zrobić to dłońmi zwilżonymi zimną wodą). Grillujemy je na patelni lub pieczemy w piekarniku przez 20-25 minut w temperaturze 180 stopni (bez termoobiegu). Burgery podałam z sosem tzatziki i sałatką grecką. 

*na zdjęciach znajdują się burgery upieczone w piekarniku

Greckie burgery ziołowe

Całkowity czas przygotowania: 30 minut.

Greckie burgery w wykonaniu czytelników:

10 komentarzy
0

Podobne posty:

10 komentarzy

Justyna Bąk 01/08/2013 - 7:56 am

pyszny pomysł:)

Odpowiedz
kasiaaaa24 01/08/2013 - 8:39 am

Aż się uśmiechnęłam do monitora 🙂 Cudna aranżacja z tą niebieską serwetką. Od samego patrzenia można poczuć się jak w Grecji 🙂 I za Grecją zatęsknić…

I sałatka podana w iście grecki sposób – z kawałkiem fety na wierzchu, a nie z fetą pokrojoną w kostkę.

A same burgery z sosem – pyszna kompozycja.

Odpowiedz
JestSmak 01/08/2013 - 9:35 am

Zdrowo, smacznie i kolorowo 🙂

Odpowiedz
teenager ;) 01/08/2013 - 10:04 am

bardzo fajne burgery, pyszny pomysł na obiad 😉

Odpowiedz
Yourii 01/08/2013 - 10:06 am

mniam! szybko i smacznie 😀

Odpowiedz
Bo(ro)n Appétit 01/08/2013 - 11:02 am

Przypominasz mi grecką kuchnię…a Grecję kocham i z chęcią wkrótce wykorzystam parę greckich smaków od Ciebie 🙂

Odpowiedz
Aguś kulinarnie 01/08/2013 - 11:48 am

Twoje zdjęcia są przecudne!!!A burgery zapowiadają się smacznie:)

Odpowiedz
JustInka 01/08/2013 - 12:19 pm

Zupełnie nie wyglądają na pieczone w piekarniku! Prezentują się imponująco i chyba chłopakom w weekend zapodam!

Odpowiedz
Maggie 01/08/2013 - 2:16 pm

Mniam! Zdecydowanie w moim guscie.

Odpowiedz