Conchiglie z gorgonzolą, rozmarynem i boczkiem

przez Malwina

Conchiglie z gorgonzolą, rozmarynem i boczkiem

Czasem wystarczy tylko kilka składników, by wyczarować pyszne danie. Ten makaron przygotowuję najczęściej, kiedy odwiedzają mnie niezapowiedziani goście. Jest szybki w przygotowaniu i do tego pyszny. Jeśli nie macie ochoty na dłuższe przesiadywanie w kuchni, ten przepis będzie dla Was idealny. 

Conchiglie z gorgonzolą, rozmarynem i boczkiem

CONCHIGLIE Z GORGONZOLĄ, ROZMARYNEM I BOCZKIEM

Składniki (na 4 porcje):
[przepis własny]

  • 8 plastrów wędzonego boczku, pokrojonego w kostkę
  • 1 ząbek czosnku
  • 1 szalotka
  • 1 gałązka rozmarynu (lub płaska łyżeczka suszonego)
  • 200 ml śmietany kremówki
  • 100 g gorgonzoli
  • sól i pieprz do smaku
  • 400 g makaronu conchiglie
Makaron przygotowujemy zgodnie z opisem na opakowaniu. Czosnek i szalotkę drobno siekamy. Obrywamy igiełki rozmarynu, siekamy. Na patelni rozgrzewamy niewielką ilość tłuszczu. Wrzucamy boczek i smażymy kilka minut, aż stanie się chrupiący. Dodajemy czosnek i szalotkę, smażymy kolejne 3-4 minuty. Wlewamy śmietankę, dodajemy rozmaryn, pokruszony ser. Gotujemy chwilkę mieszając, aż składniki się połączą. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem, wrzucamy makaron i dokładnie mieszamy. Przekładamy na talerze.

*Pamiętajcie, by nie przelewać makaronu wodą (przelewamy go tylko wtedy, gdy przygotowujemy sałatki bądź chcemy go dodać do zupy). Boczek i szalotkę warto usmażyć na maśle lub oliwie z odrobiną masła. Nada to daniu lepszego smaku. Gorgonzola jest bardzo intensywna w smaku, należy więc uważać z jej ilością. 

Całkowity czas przygotowania: 15 minut.

35 komentarzy
0

Podobne posty:

35 komentarzy

świeże jeżyny 30/07/2012 - 4:49 pm

U mnie przed chwilą było spaghetti i nie mogę się ruszać, ale jak patrze na Twoje danie to i tak ślina cieknie. Oj te moje łakomstwo…

Odpowiedz
Gula 30/07/2012 - 4:51 pm

Malwi, a ty się zastanawiałaś co z boczkiem robić. Kochana, rewelacja!

Odpowiedz
Tomek gotuje 30/07/2012 - 5:04 pm

Od paru dni wsuwam niebieski ser na sucho, z boczkiem i makaronem też bym go z chęcią zjadł 🙂 Zwłaszcza, że muszelki to chyba mój ulubiony rodzaj z makaronów "nienitkowych" 😉

Odpowiedz
Gosia 30/07/2012 - 5:20 pm

To jest najlepsze w makaronach, że tak łatwo można z nich jakieś wspaniale danie przygotować. Na pewno wypróbuje ten przepis 🙂

Odpowiedz
Asia i Wojtek 30/07/2012 - 5:20 pm

Przemawia do mnie! Zazwyczaj robiąc makaron z gorgonzolą dodaje tymianku – mam go w ogrodzie, a rozmaryn jakoś u mnie nie rośnie. Ale nabędę w doniczce i wypróbuję. A co tam:-)))
Asia

Odpowiedz
Majana 30/07/2012 - 5:27 pm

Kilka składników i jak pysznie i ładnie 🙂

Odpowiedz
Tygrysica 30/07/2012 - 6:11 pm

Coś dla mnie. Uwielbiam wszelkie makarony.

Odpowiedz
AnnaA-G 30/07/2012 - 6:38 pm

Genialne, proste danie:)

Odpowiedz
Cmeha 30/07/2012 - 6:52 pm

uwielbiam makaron z gorgonzolą, pychota 🙂

Odpowiedz
lekki brzusio 30/07/2012 - 7:02 pm

jeżeli jest gorgonzola to już to lubię.

Odpowiedz
bastamb 30/07/2012 - 8:06 pm

Takie przepisy lubie, prosto i szybko….pozdrawiam…

Odpowiedz
Kamila 30/07/2012 - 8:45 pm

Pyszny minimalizm, zawsze się sprawdza 🙂

Odpowiedz
kaczodajnia.blogspot.com 30/07/2012 - 8:53 pm

Zdecydowanie lubię takie dania. Szybkie i smaczne (chociaż niekoniecznie tanie ze względu na ser 😉 ale za to jakie pyszne

Odpowiedz
teenager ;) 31/07/2012 - 3:27 am

makarony lubię najbardziej na słodko ,ale ta wersja brzmi całkiem nieźle ,a wygląda świetnie 😉 tak pysznie !

Odpowiedz
Pan Deserek :) 31/07/2012 - 6:34 am

Uwielbiam makarony i mogę jeść i jeść 🙂 Przepis prosty ale jakże apetyczny wygląd – już czuje ten smak ummmm 🙂 no normalnie niebo w gębie 🙂

Odpowiedz
gosik2.0 31/07/2012 - 6:34 am

Nie ma to jak kuchnia włoska i ta gorgonzola…już lubię. Pozdrawiam.

Odpowiedz
k.m.w. 31/07/2012 - 6:53 am

lubię takie makarony:)

Odpowiedz
Maggie 31/07/2012 - 7:14 am

Masz racje, czasem nie potrzeba wielu skladnikow, by wyczarowac cos naprawde pysznego 🙂

Odpowiedz
małgo 31/07/2012 - 7:51 am

tak proste, a jak smakowicie się prezentuje!

Odpowiedz
Bon Appetit! 31/07/2012 - 8:00 am

Proste, a jakie pyszne! 🙂

Odpowiedz
asiaisk 31/07/2012 - 8:30 am

Oj to musiał być pyszny obiad 🙂

Odpowiedz
magda k. 31/07/2012 - 8:41 am

zestaw w sam raz dla mnie :)uwielbiam takie makaronowe dania

Odpowiedz
aleglodomorek 31/07/2012 - 9:36 am

Uwielbiam takie proste przepisy 🙂

Odpowiedz
Asik. 31/07/2012 - 11:05 am

O przepis idealny dla mnie 😀 – szybki, prosty, pyszy 😀

Odpowiedz
Agata Pachla 31/07/2012 - 11:08 am

Chyba nigdy nie przestanę jeść makaronów co chwilę trafiając na takie przepisy 🙂 Dobrze, że moi rodzice zostawiają mnie teraz na ponad tydzień i nie będą marudzić, że wszystko, co gotuję zawiera makaron 🙂

Odpowiedz
Beatrice 31/07/2012 - 11:16 am

Połączenie, które kocham 🙂 Szczególnie boczek 🙂

Odpowiedz
Dota 31/07/2012 - 4:25 pm

super przepis i sliczne zdjecie…nic tylko pojsc na zakupy i tez takie kluski sobie zrobic:)

Odpowiedz
MartynCia ^^ 31/07/2012 - 9:24 pm

mmm! proste i smaczne 😉 palce lizac 🙂

Odpowiedz
Bee 31/07/2012 - 10:09 pm

Kocham takie kremowe makarony, świetny przepis 🙂

Odpowiedz
Soul and Pepper 01/08/2012 - 12:29 pm

jak najbardziej moje smaki 🙂

Odpowiedz
Jolanta szyndlarewicz 01/08/2012 - 2:46 pm

Taki makaron jest w moim guscie i chętnie bym sie nim podelektowała:) pozdrawiam

Odpowiedz
czarry-marry 05/09/2012 - 3:05 pm

przepyszne 🙂 dziś wypróbowałam przepis
jak to strasznie cieszy, gdy mogę coś zrobić bez fixów i półproduktów 🙂
dziękuję ^^

Odpowiedz
Malwina 06/09/2012 - 9:23 am

Cieszę się , że smakowało;)

pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz