Warzywa strączkowe- PODSUMOWANIE

przez Malwina


Trwająca niespełna trzy miesiące akcja dotycząca warzyw strączkowych dobiegła już końca. Przez ten czas zgromadziliśmy ponad 300 przepisów na potrawy z ich wykorzystaniem. Muszę przyznać, że byłam bardzo mile zaskoczona Waszymi pomysłami i kreatywnością.  Największą popularnością cieszyła się fasolka, przygotowaliście nie tylko dania wytrawne z jej dodatkiem, ale także mnóstwo pysznych  słodkości. Ku mojej uciesze kolejnymi warzywami wg popularności okazały się praktycznie ex aequo soczewica i ciecierzyca. Królowały przede wszystkim zupy z ich dodatkiem oraz hummus, na który zgromadziliście aż 12 różnych przepisów. Niestety ze względu na porę roku niedocenionym warzywem okazał się bób, tylko dwie osoby przygotowały przepisy z jego udziałem. Z tego też powodu będę chciała w sezonie letnim zorganizować krótką akcję tematyczną związaną właśnie z bobem. 
Przepisów pojawiło się o wiele więcej, sporą ich część byłam zmuszona odrzucić, ponieważ nie spełniały warunków uczestnictwa w akcji. W poniższym podsumowaniu znajdują się przepisy, w których zamieszczony został banerek akcji lub link do zaproszenia (stan na 19 marca). Niestety i z banerkami mieliście spore problemy, jak i z linkowaniem, mimo tego postanowiłam w ramach wyjątku dołączyć przepisy zawierające błędy do akcji. Następnym razem zamieszczę informację w jaki sposób należy umieszczać kod banerka w poście. 
W trakcie tych trzech miesięcy pojawiły się również niemiłe praktyki. Mianowicie kilka osób zaraz po akceptacji przeze mnie postów usuwały informacje o tym, iż ich wpisy biorą udział w akcji. Rzecz jasna od razu te posty zostały odrzucone przeze mnie. Tego typu zachowań pozwolę sobie nie skomentować. 

Raz jeszcze dziękuję Wam za tak liczny udział w akcji. Akcję na pewno jeszcze powtórzę, ale tym razem będą to krótkie akcje dotyczące tylko wybranego warzywa strączkowego. Jak już wspomniałam w sezonie letnim na pewno zorganizowana zostanie akcja dotycząca bobu. 

Jeśli ktoś z Was umieścił na swoim blogu przepisy w trakcie trwania akcji i zapomniał dodać je na Mikserze lub Durszlaku, może w dalszym ciągu podesłać mi je drogą mailową, wówczas dodam je do podsumowania. 

Dania z ciecierzycą:

Dania z soczewicą:

Dania z grochem:

Dania z fasolą :

Dania z soją


Dania z bobem:

Dania z różnymi typami warzyw strączkowych:
13 komentarzy
0

13 komentarzy

Kamila 21/03/2012 - 6:57 am

Wspaniała baza przepisów 🙂

Odpowiedz
Paulina 21/03/2012 - 7:35 am

Niesamowity zbiór 🙂 Akcja naprawdę super, pierwsza w której brałam udział 🙂 Czekam na powtórkę i Akcję z Bobem 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz
Malwina 21/03/2012 - 8:13 am

Paulinko w takim razie czekamy na bobowy sezon, a już teraz zaczynamy szukać jakichś ciekawych przepisów;)

Odpowiedz
Viola 21/03/2012 - 7:50 am

Ogromna baza przepisów! Dziękuję za wspólną zabawę. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz
Malwina 21/03/2012 - 8:13 am

Również dziękuję za udział i fantastyczne pomysły;)

Odpowiedz
Maggie 21/03/2012 - 8:01 am

Odwalilas kawal dobrej roboty z tym podsumowaniem! A akcji bobowej nie moge sie doczekac.

Odpowiedz
sowa_nie_sowa 21/03/2012 - 8:03 am

Ta akcja zbiegła się z moim odkryciem strączkowych:)
Nie miałam wcześniej pojęcia, że to taki pyszny składnik dań wszelakich. Zwłaszcza soczewica bardzo mi do gustu przypadła i produkuję dania jedno po drugim na jej bazie – szkoda, że już akcja się skończyła;)
Pozdrawiam i dziękuję za wspólną zabawę!

Odpowiedz
Malwina 21/03/2012 - 8:14 am

Cieszę się, że wzięłaś udział w akcji i mam nadzieję, że do tej z bobem także się przyłączysz;)

Odpowiedz
mopswkuchni 21/03/2012 - 11:06 am

Szybko uwinęłaś się z podsumowanie, szkoda, że nie dałam rady więcej potraw przygotować. Cieszę się, że zorganizujesz akcję z bobem w roli głównej, bo go ubóstwiam 🙂

Odpowiedz
CARUNIA 21/03/2012 - 1:44 pm

Bardzo fajne podsumowanie,będzie z czego korzystać 🙂

Odpowiedz
thiessa 21/03/2012 - 2:32 pm

To jedna z najfajniejszych akcji. Mam nadzieje na powtorke w przyszlym roku a do akcji bobowej na pewno sie przylacze.

Odpowiedz
Ola 21/03/2012 - 3:09 pm

całkiem ładna książka kucharska się z tego stworzyła 🙂 gratulacje dla wszystkich uczestniczących za wspaniałe pomysły 🙂

Odpowiedz
LaLola 04/04/2012 - 8:53 pm

musi być boska w smaku, wygląda tak…świeżo;))

pozdrawiam

Odpowiedz

Skomentuj

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych osobowych przez stronę Filozofia Smaku

Ta strona korzysta z plików cookies w celu poprawienia jakości obsługi. Zaakceptuj Czytaj więcej: Polityka prywatności i plików cookies